Skontaktuj się z nami:
+48 32 706 90 60
PL EN DE
Stal Serwis
 

Cięcie laserem blach dla klientów w Sosnowcu – zaawansowana precyzja i wieloletnie doświadczenie

Obecnie najlepiej sprawdzającym się sposobem obróbki stali jest cięcie laserem. Polega ono na zastosowaniu wiązki laserowej, która pozwala na skupienie dużej ilości energii na niewielkim obszarze. To przekłada się na niebywałą precyzję cięcia. Ciętą laserowo blachę cechuje ładne wykończenie – równe i nieposzarpane krawędzie. Ponadto sposób ten pozwala na uzyskanie wielu bliźniaczych materiałów, co niezwykle ułatwia produkcję. Powyższe czynniki składają się na rosnącą na całym świecie popularność cięcia laserowego.

Kluczową rolę przy tym sposobie cięcia blach pełnią oczywiście maszyny, lasery CNC do stali, których technika produkcji z roku na rok jest coraz bardziej zaawansowana. Coraz lepsze lasery przekładają się na coraz lepsze rozwiązania - cięcie odbywa się jeszcze szybciej, jest jeszcze dokładniejsze, a cięte materiały są jeszcze równiejsze. Ogromne znaczenie dla przemysłu ma tutaj możliwość uzyskania powtarzalnego produktu.

Poza nowoczesnymi i profesjonalnymi narzędziami pracy, przy realizacji zleceń tego typu niezmiernie ważne jest doświadczenie i odpowiednio dobrana kadra pracownicza. JT Stal Serwis łączy w sobie obydwa te czynniki, co daje gwarancję najwyższej jakości usług i produktów. Połączenie użycia wysokiej klasy precyzyjnych laserów CNC oraz doświadczona w branży kadra operatorów owocuje świetnie wykonaną pracą.

Wycinanie laserowe kiedyś i dziś - cięcie laserem blach

Dawniej cięto blachę za pomocą gilotyn do stali oraz wykrojników. Cierpiała na tym precyzja oraz powtarzalność, na którą w zasadzie nie można było liczyć. Wydłużał się czas realizacji tego typu zleceń. Nic więc dziwnego, że cięcie laserem blachy wyparło dawne metody obróbki stali. Cięcie laserem CNC jest przede wszystkim precyzyjne i daje powtarzalny produkt. Wycinanie laserowe przebiega w sposób dość prosty. Blacha poprzez sterowany komputerowo laser zostaje podgrzana aż do stopienia materiału. Prowadzenie jest idealne, a odchylenie (do maks. 1 mm) niezauważalne. Powtarzalność wpływa na szybszy czas realizacji zleceń, a także na cenę, która jest niższa niż przy użyciu gilotyn i wykrojników.

JT Stal Serwis nieustannie śledzi nowinki z branży metalurgicznej, zwłaszcza te związane z obróbką metali. To pozwala na bieżąco dostosować produkty i usługi do wszelkich innowacji. Z myślą o naszych klientach stawiamy na nieustanny rozwój umiejętności, poszerzanie wiedzy, profesjonalny sprzęt – najnowsze i najlepsze lasery oraz dbałość o każdy detal.

Cięcie blach, rur, profili - metody na miarę XXI wieku

Lasery CNC są przydatne nie tylko przy cięciu blach, ale również rur i profili. Jest to bez wątpienia najlepszy sposób cięcia tych materiałów. Nie tylko w przypadku cięcia laserem blachy uzyskujemy idealne odwzorowanie, powtarzalność oraz precyzję. Ten sam efekt osiągamy w przypadku innych materiałów stalowych, takich jak profile i rury.

JT Stal Serwis również oferuje usługę cięcia rur i profili laserem z wykorzystaniem panelu sterowania numerycznego CNC. Użycie tak zaawansowanego sprzętu daje gwarancję zgodności produktu z zamówieniem. Powtarzalność poszczególnych elementów jest szczególnie ważna przy produkcjach na większą skalę. Obecnie nie ma lepszych metod na jej uzyskanie na materiałach stalowych.

Cięcie plazmowe, gazowe i wodne - na czym polega cięcie blach laserem?

Najprościej rzecz ujmując, cięcie blach laserem polega na oddzieleniu od siebie materiału poprzez jego bardzo duże rozgrzanie. Wykorzystuje się do tego plazmę będącą zjonizowaną materią o stanie skupienia przypominającym gaz

Jak wykonuje się cięcie laserem blachy? Rodzaje cięć

Istnieje kilka rodzajów cięć laserem: cięcie reaktywne, reaktywne z wykorzystaniem pęknięć oraz w stanie ciekłym. Poszczególne sposoby różnią się uzyskanym rezultatem. Najlepszą wydajność osiągamy przy cięciu reaktywnym, które przeprowadza się za pomocą strumienia tlenu lub chemicznej mieszanki argonu i tlenu. Z kolei podczas cięcia z wykorzystaniem pęknięć wiązka laserowa poprzez wypalanie oddziela od siebie cięte elementy. Ostatnią metodą jest cięcie w stanie ciekłym przy zastosowaniu argonu lub azotu. Przy tym sposobie powierzchnia w miejscu cięcia jest najprecyzyjniej oczyszczona.

JT Stal Serwis - ile kosztuje cięcie laserem blachy?

Koszt cięcia laserem zależy przede wszystkim od rodzaju materiału, a także wielkości i specyfiki zamówienia. Napisz do nas w tej sprawie, a przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę.