Skontaktuj się z nami:
+48 32 706 90 60
PL EN DE
Stal Serwis
 

Cięcie laserem, obróbki blacharskie i gięcie stali Katowice - szybka realizacja zleceń

Cięcie laserem jest najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem cięcia blachy. Dodatkowo laser czy plazma nie mają ograniczeń do wycinania różnych rodzajów kształtów, nawet drobnych i bardzo skomplikowanych. Ogromna precyzja i niezwykła dokładność połączona z wszechstronnością sprawiają, że technika cięcia blach za pomocą lasera cieszy się największą popularnością.

Sposób działania lasera jest stosunkowo prosty. Wykorzystuje on wysoką temperaturę do oddzielenia termicznego. Wiązka plazmy lub lasera nakierowana na blachę rozgrzewa ją do temperatury, która pozwala oddzielić elementy od siebie poprzez stopienie. Wiązka lasera, która całkowicie wnika w blachę, zaczyna cięcie, które jest poruszane ramieniem CNC.

Jt Stal Serwis sp. z o.o. od wielu lat zajmuje się obróbką stali. Jesteśmy w stanie obrobić praktycznie każdy rodzaj materiału. Nasi klienci pochodzą praktycznie z każdej gałęzi przemysłowej. Obłuskujemy klientów w przemyśle konstrukcyjnym, lotniczym, stoczniowym, motoryzacyjnym, zbrojeniowym, elektrotechnicznym oraz budowlanym.

Metody obróbki blach, rur i profili - poznaj je wszystkie

Jest kilka podstawowych sposobów obróbki blach. Nowoczesne maszyny zapewniają bardzo precyzyjne sposoby cięcia, połączone z wysoką precyzją oraz powtarzalnością. Systemy gięcia blachy za pomocą maszyn CNC sprawiają, że stal nie traci swoich parametrów wytrzymałości. Dodatkowo podgrzewanie blachy sprawia, że materiał staje się bardziej plastyczny i skory do współpracy, a efekt jest dużo lepszy. Podobnie jest w przypadku nowoczesnych możliwości zgrzewania i spawania blachy, które umożliwiają łączenie dwóch elementów z eleganckim wykończeniem.

Idealnie równe powierzchnie cięcia

Jedną z największych zalet cięcia stali za pomocą lasera i plazmy jest to, że krawędź cięta jest praktycznie idealnie równa. W wielu przypadkach inne sposoby cięcia stali są automatycznie eliminowane przez niedokładny efekt. Każda realizacja do celów dekoracyjnych musi być idealna. Nie ma tutaj miejsca na nierówne cięcia i poszarpane krawędzie. Jeśli klient zamówił stalowe fasady dekoracyjne, żadna inna technika poza cięciem stali przez maszyny CNC nie wchodzi w grę.

Dodatkowo idealnie równe krawędzie, które praktycznie nie wymagają zwykle skomplikowanej dodatkowej obróbki, są stosunkowo tanie. Wykonanie podobne realizacji zwykłymi technikami cięcia stali byłoby znacznie droższe.

Ponadto produkcje liniowe muszą charakteryzować się powtarzalnością. Dawniejsze techniki oparte na wykrojnikach i gilotynach były niedoskonałe i ciężko było zachować powtarzalne cięcie. Jest to kolejna ogromna zaleta, która wyklucza tradycyjne sposoby cięcia blach i stali.

Laserowe wycinanie blachy z JT Stal Serwis Katowice

Nasza firma od wielu lat zajmuje się przemysłowymi zleceniami cięcia stali. Posiadamy jeden z największych w kraju stołów roboczych, zapewniający rozmiar roboczy o wymiarze 2 × 8 metrów. Poza tym nowoczesne lasery o wysokiej mocy, w które jesteśmy zaopatrzeni, mają możliwość cięcia blachy o grubości nawet 30 mm.

Kompleksowa obróbka blach o różnych wymiarach w Katowicach

W ostatnich latach na świecie panuje coraz większe zainteresowanie materiałami wielkoformatowymi. Jeszcze 10 lat temu płytki ceramiczne o formacie 30 × 60 były uznawane za wielkoformatowe. Dzisiaj jest to podstawowy rozmiar płytek. Podobnie jest w przypadku stali. Wspomniane wcześniej fasady stalowe są wykonywane w coraz większych formatach, tak aby liczba łączeń była minimalna.

Zajmujemy się produkcją elementów stalowych dla przemysłu. Wykonamy dla Ciebie kształtowniki zimnogięte o różnych rozmiarach. W naszym asortymencie kształtowników znajdziesz:

  • kątowniki równoramienne i nierównoramienne
  • ceowniki równoramienne i nierównoramienne
  • zetowniki
  • kształtowniki kapeluszowe
  • kształtowniki kątowe
  • kształtowniki zetowe
  • ceowniki półzamknięte

Cięcie laserem Katowice - technologia cięcia stali i aluminium za pomocą lasera

Wykonujemy cięcia blach laserem różnych rodzajów elementów. Posiadamy wielkogabarytowy laser o powierzchni roboczej 2000 × 8000 mm, charakteryzujący się szybkością wycinania 180 m/min. Materiały, które możemy obrobić na laserze wielkogabarytowym to stal nierdzewna do 30 mm, stal czarna do 30 mm, aluminium do 30 mm oraz mosiądz o grubości 10 mm. Opisywana maszyna CNC gwarantuje także niewielką strefę wpływu ciepła – poniżej 1 mm, oraz rewelacyjną jakość ciętych krawędzi, praktycznie pozbawioną chropowatości.

Poza powyższym laserem do cięcia blach wielkogabarytowych posiadamy również dwa mniejsze, superszybkie lasery do blach grubych i cienkich. W tym wypadku szybkość cięcia to aż 200 m/min oraz maksymalne przyśpieszenie 20 m/s2.

Od gięcia blach, cięcia laserem, po spawanie i obróbkę za pomocą TIG/MAG

Nasza firma, poza nowoczesnymi laserami do cięcia blachy CNC, posiada również wysokiej jakości prasy hydrauliczne. W naszej siedzibie mamy jedną z największych pras krawędziowych, charakteryzującą się długością gięcia do 8 m i siłą nacisku 1200 t. Zakres obrabianych materiałów sięga do blach o grubości 30 mm.

Poza powyższym sprzętem dysponujemy również superszybką i precyzyjną maszyną do cięcia cienkich blach. Długość gięcia tej maszyny sięga 3,2 m oraz ma siłę nacisku 175 t. Na wyposażeniu mamy także uniwersalną prasę hydrauliczną-krawędziową o maksymalnym nacisku 320 t.