Skontaktuj się z nami:
+48 32 706 90 60
PL EN DE
Stal Serwis
 

Cięcie laserem blach Gliwice - fachowa realizacja zleceń

Cięcie laserem to niewątpliwie najpraktyczniejszy sposób obróbki stali w dzisiejszych czasach. Charakteryzuje się on niezwykłą precyzją cięcia, wysoką powtarzalnością produkowanych materiałów oraz niezwykle schludnym efektem pozbawionych nierównych i poszarpanych krawędzi. Stąd coraz większe zapotrzebowanie na usługi cięcia laserowego zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Ponadto coraz bardziej zaawansowana technika produkcji laserów CNC do stali sprawia, że każdego roku na rynek wprowadza się coraz lepsze rozwiązania, gwarantujące większy zakres pracy, dokładniejsze, równiejsze, a także szybsze cięcie, co jest niezwykle ważne przy przemysłowych zleceniach. Bez wątpienia precyzja i powtarzalność również są bardzo ważnymi cechami laserów CNC, które gwarantują powtarzalny produkt, co ma ogromne znaczenie, zwłaszcza przy produktach stosowanych do dekoracji i reklamy.

Kluczowym elementem idealnie wykonanego zlecenia są nie tylko profesjonalne maszyny i najnowszy sprzęt. Bez wątpienia istotną rolę odgrywa także doświadczenie pracowników. Mimo że większość maszyn jest niemal całkowicie zautomatyzowanych, to wiedza na temat specyfiki różnego rodzaju stali okazuje się nie bez znaczenia.

Korzystając z usług firmy JT Stal Serwis, zyskujesz gwarancję, że każde zlecenie będzie wykonane bez żadnych kompromisów. Wszystkie elementy zostaną wycięte na najnowszych, precyzyjnych i powtarzalnych laserach CNC przez operatorów i znawców branży stalowej.

Wycinanie laserowe i cięcie laserem blach w Gliwicach

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z naszych usług kształtowania stali? Jesteśmy firmą, która każdego dnia zaznajamia się z nowinkami branży metalurgicznej. Nasz zespół stale się dokształca, aby poznać wszystkie niezbędne umiejętności do jeszcze lepszego wykonywania swojej pracy. Każdego roku odwiedzamy targi technologiczne związane z obróbką metali, tak aby wyposażyć się w najnowszy i najlepsze sprzęt – z myślą o naszych klientach.

Cięcie laserem blachy jest stosunkowo proste. Laser lub plazma podgrzewa blachę do momentu oddzielenia – stopienia materiału. Lasery CNC są programowane komputerowo, dzięki czemu cięcie charakteryzuje się idealnym prowadzeniem, które odchyla się maksymalnie do zakresu 1 mm. W przypadku 99% zleceń to odchylenie jest niezauważalne.

Dawne sposoby cięcia blachy za pomocą wykrojników oraz gilotyn do stali były nieprecyzyjne i nie można było liczyć na powtarzalność. Ponadto szybkość realizacji była zbyt wolna do wykonywania przemysłowych zleceń na wielką skalę. Ostatecznie cena elementów ciętych za pomocą lasera jest dużo niższa dzięki temu, że nie wymaga to tak dużej ilości pracowników.

Nowoczesne metody cięcia metali - blach, rur i profili

Podobnie jak w przypadku cięcia blach, rury i profile również tnie się za pomocą laserów. I w tym wypadku precyzja i powtarzalność oraz idealne odwzorowanie projektu sprawiają, że jest to najlepszy sposób cięcia tych materiałów stalowych.

W wypadku cięcia rur i profili laserem wykorzystuje się nowoczesny sprzęt, wykorzystujący panel sterowania numerycznego CNC. Klienci korzystający z tej usługi to najczęściej firmy zajmujące się produkcją maszyn oraz konstrukcji stalowych.

Zamawiając u nas opisywaną usługę, masz gwarancję, że każdy element będzie powtarzalny, a całość idealnie odwzorowana zgodnie z projektem oraz zamówieniem.

Na czym polega cięcie blach laserem i dlaczego warto? Cięcie plazmowe, gazowe i wodne

Cięcie blachy za pomocą lasera powoduje rozgrzanie i oddzielenie od siebie materiału. Dzieje się to pod wpływem styku z łukiem elektrycznym o wysokim natężeniu mocy, charakteryzującym się dużą energią kinetyczną wypychaną z dyszy pod wysokim ciśnieniem. Temperatura w jądrze łuku plazmowego sięga od 10000 do nawet 30000 stopni Celsjusza. Im wyższa temperatura, tym szybsza możliwość cięcia. Wysokie ciśnienie wyrzuca metal z ciętej szczeliny. Największą zaletą cięcia plazmowego jest możliwość wycinania praktycznie wszystkich tworzyw. Łuk żelazny ma możliwość cięcia wszystkich stali, które przewodzą prąd. Istnieją także przecinarki plazmowe o łuku nieżelaznym, które służą do cięcia materiałów nieprzewodzących prądu, takich jak tworzywa sztuczne. Niestety podczas procesu cięcia plazmowego powstaje wysoki hałas oraz duża ilość gazów i dymów, co jest zaliczane do największych wad cięcia plazmą.

Cięcie wodą, za pomocą maszyn typu waterjet, charakteryzuje się podobnymi właściwościami co plazma, jednak podczas tej czynności nie powstają szkodliwe gazy oraz tak wysoki hałas.

W jaki sposób realizowane jest cięcie laserem blach? Cięcie reaktywne, z użyciem pęknięć i w stanie ciekłym

W zależności od sposobu cięcia laserowego – reaktywnego, z wykorzystaniem pęknięć lub w stanie ciekłym – efekt końcowy może się nieco różnić.

Cięcie reaktywne wykonuje się za pomocą strumienia tlenu bądź mieszaniny chemicznej zawierającej argon i tlen. Ten sposób charakteryzuje się zdecydowanie najlepszą wydajnością.

Cięcie z wykorzystaniem pęknięć wykorzystuje wiązkę laserową, która za pomocą wypalania oddziela elementy od siebie.

Cięcie w stanie ciekłym, do którego stosuje się argon lub azot, zapewnia najbardziej precyzyjnie oczyszczoną powierzchnię w miejscu cięcia.

Laserowe wycinanie blachy w firmie JT Stal Serwis - ile kosztuje?

Cena cięcia laserem będzie się różnić w zależności od materiału, wielkości oraz rodzaju zamówienia. W przypadku cięcia stali czarnej, w zależności od jej grubości, cena za każdy metr przeciętego materiału waha się od 1,2 do nawet 4 zł w przypadku stali o grubości 30 mm.

Cięcie stali nierdzewnej jest nieco droższe. Zwykle cena za każdy metr zaczyna się od około 2,5 a kończy nawet na 7 zł w przypadku najgrubszych elementów. Ceny cięcia aluminium są nieco niższe niż cięcia sporo twardszej stali nierdzewnej.

Trudno jednak określi jednoznacznie, jaka będzie ostateczna cena cięcia stali w przypadku Twojego zlecenia. Jeśli chcesz się przekonać, ile dokładnie będzie to kosztować, napisz do nas, a wykonamy dla Ciebie darmową wycenę.